Type and press Enter.

Kontakt

Kontakt

Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.

Mäklare

Konstantin Dallas Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Konstantin Dallas

Reg. fastighetsmäklare
konstantin@historiskahem.se
0723-32 93 49

Markus Elias VD & Reg. fastighetsmäklare historiska hem
Markus Elias

VD & Reg. fastighetsmäklare
markus@historiskahem.se
0708-81 85 46

Henriette Gerson Reg. fastighetsmäklare
Henriette Gerson

Reg. fastighetsmäklare
henriette@historiskahem.se
0768-16 90 02

Robert Heidenfors

Reg. fastighetsmäklare
robert@historiskahem.se
0704-91 60 01

Marie Holmerson Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Marie Holmerson

Reg. fastighetsmäklare
marie@historiskahem.se
0708-86 68 16

John Jakobsson

Reg. fastighetsmäklare
john@historiskahem.se
0766-29 26 06

Caroline Klasson Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Caroline Klasson

Reg. fastighetsmäklare
caroline@historiskahem.se
0708-81 85 05

Mattias Lantto Grundare, Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Mattias Lantto

Grundare,
Reg. fastighetsmäklare
mattias@historiskahem.se
0738-24 41 00

Katarina Ljung Grundare, Reg. fastighetsmäklare Historiska Hem
Katarina Ljung

Grundare,
Reg. fastighetsmäklare
katarina@historiskahem.se
0768-86 68 76

Tommy Långsten

Reg. fastighetsmäklare
tommy@historiskahem.se
0708-61 89 25

Charlotte Pellas Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Charlotte Pellas

Reg. fastighetsmäklare
charlotte.pellas@historiskahem.se
0707-18 63 95

Björn Schumacher

Reg. fastighetsmäklare
jur kand, civilekonom
bjorn@historiskahem.se
0723-733 555

Adam Smith Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Adam Smith

Reg. fastighetsmäklare
adam@historiskahem.se
0768-89 98 76

Hanna Tairi Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Hanna Tairi

Reg. fastighetsmäklare
hanna@historiskahem.se
0732-39 61 97‬

Josefin Widman

Reg. fastighetsmäklare
josefin@historiskahem.se
0732-39 64 75

Mattias Öhman

Reg. fastighetsmäklare
mattias.ohman @historiskahem.se
0709-10 62 28

Övrig personal

Lina Axelsson Mäklarassistent Historiska hem
Lina Axelsson

Mäklarassistent
lina@historiskahem.se
0708-76 64 99

Anna-Karin Murén Skribent Historiska hem
Anna-Karin Murén

Skribent
annakarin @historiskahem.se

Charlotte Lindholm Inredare Historiska hem
Charlotte Lindholm

Inredare
charlotte@historiskahem.se

Gustav Bergström

Bebyggelseantikvarie
info@historiskahem.se

Historiska hems kontor på söder
SÖDERMALMS- & SÖDERORTSKONTORET

Historiska Hem har sitt huvudkontor på populära Katarina Bangata i SoFo. Ingen annan stadsdel i Stockholm kan uppvisa bebyggelse från så många olika tidsepoker som Södermalm. Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.

Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Från Stockholms city – tag tunnelbanans gröna linjer till hållplats Medborgarplatsen. Om du kommer med bil är det närmast att parkera i Åsögaraget, Blekingegatan 55.

karta över historiska hems kontor på söder

ADRESS
Katarina Bangata 48
116 39 Stockholm

TELEFON
08-23 20 10

E-MAIL
info@historiskahem.se

historiska hem kontoret
ÖSTERMALMS- & VASASTANSKONTORET
Välkommen att besöka och kontakta oss på vårt Östermalms- & Vasastanskontor redan idag.
Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Tag tunnelbanans röda linje till hållplats Östermalmstorg. Om du kommer med bil finns flera parkeringar i området.

ADRESS
Storgatan 22
114 55 Stockholm

TELEFON
08-23 20 10

E-MAIL
info@historiskahem.se