Type and press Enter.

Kontakt

Kontakta mäklare i Stockholm

Historiska Hem förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1970. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland speciella med det där lilla extra. Hem med själ och känsla.

Är du intresserad av en karriär hos oss?

Se våra lediga jobb och möjliga karriärvägar här.

Vi har kontor på Södermalm och Östermalm i Stockholm

Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.

Våra Mäklare

Konstantin Dallas Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Konstantin Dallas

Reg. fastighetsmäklare
konstantin@historiskahem.se
0723-32 93 49

Markus Elias VD & Reg. fastighetsmäklare historiska hem
Markus Elias

VD & Reg. fastighetsmäklare
markus@historiskahem.se
0708-81 85 46

Sara Engberg mäklare hos historiska hem
Sara Engberg

Reg. fastighetsmäklare
sara.engberg@historiskahem.se
072-253 01 65

Henriette Gerson Reg. fastighetsmäklare
Henriette Gerson

Reg. fastighetsmäklare
henriette@historiskahem.se
0768-16 90 02

Sarah Gesarf

Reg. fastighetsmäklare
sarah@historiskahem.se
0766-29 26 06

Marie Holmerson Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Marie Holmerson

Reg. fastighetsmäklare
marie@historiskahem.se
0708-86 68 16

Caroline Klasson
Caroline Klasson

Reg. fastighetsmäklare
caroline@historiskahem.se
0708-81 85 05

Oliver Källenfors
Oliver Källenfors

Reg. fastighetsmäklare
oliver@historiskahem.se
073-537 81 69

Erica Lambergs mäklare hos historiska hem
Erica Lamberg

Reg. fastighetsmäklare
erica@historiskahem.se
073-261 50 12

Katarina Ljung Grundare, Reg. fastighetsmäklare Historiska Hem
Katarina Ljung

Grundare,
Reg. fastighetsmäklare
katarina@historiskahem.se
0768-86 68 76

Viktor Mikkonen mäklare hos historiska hem
Victor Mikkonen

Reg. fastighetsmäklare
victor@historiskahem.se
0735-67 67 28

Charlotte Pellas Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Charlotte Pellas

Reg. fastighetsmäklare
charlotte.pellas@historiskahem.se
0707-18 63 95

Valerie Petrova
Valerie Petrova

Reg. fastighetsmäklare
valerie@historiskahem.se
076-722 45 57

Björn Schumacher

Reg. fastighetsmäklare
jur kand, civilekonom
bjorn@historiskahem.se
0723-733 555

Adam Smith Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Adam Smith

Reg. fastighetsmäklare
adam@historiskahem.se
0768-89 98 76

TobiasSpringfeldt
Tobias Springfeldt

Reg. Fastighetsmäklare
tobias@historiskahem.se
072-386 68 46

Hanna Tairi Reg. fastighetsmäklare Historiska hem
Hanna Tairi

Reg. fastighetsmäklare
hanna@historiskahem.se
0732-39 61 97‬

Josefin Widman

Reg. fastighetsmäklare
josefin@historiskahem.se
0732-39 64 75

Sandra Vestin

Reg. fastighetsmäklare
sandra@historiskahem.se
0767-19 44 70

Mattias Öhman

Reg. fastighetsmäklare
mattias.ohman@historiskahem.se
0709-10 62 28

Evelina Hedman

Blivande mäklare
evelina@historiskahem.se

Övrig personal

Lina Axelsson

Mäklarassistent
lina@historiskahem.se
0708-76 64 99

Sebastian Cotte

Mäklarassistent
sebastian@historiskahem.se
072-447 18 10

Susanne Jönsson

Mäklarassistent
susanne@historiskahem.se
073-334 96 70

Meja Lihammar

Mäklarassistent
meja@historiskahem.se
076-496 28 38

Anna-Karin Murén

Skribent

Alice Beck Remnes

Skribent

Folkungagatan 122

Historiska Hem har sitt huvudkontor på populära Folkungagatan i SoFo. Ingen annan stadsdel i Stockholm kan uppvisa bebyggelse från så många olika tidsepoker som Södermalm. Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.
Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Från Stockholms city – tag tunnelbanans gröna linjer till hållplats Medborgarplatsen. Om du kommer med bil är det närmast att parkera i Åsögaraget, Blekingegatan 55.

Storgatan 22

Välkommen att besöka och kontakta oss på vårt Östermalms- & Vasastanskontor redan idag.
Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Tag tunnelbanans röda linje till hållplats Östermalmstorg. Om du kommer med bil finns flera parkeringar i området.