VI PÅ KONTORET

BjornS-270x270

Björn Schumacher
Reg. fastighetsmäklare, jur kand, civilekonom
bjorn@historiskahem.se
0723-733 555

Mattias_Holm_1807-2-270x270

Mattias Öhman (fd. Holm)
Reg. fastighetsmäklare
mattias.ohman
@historiskahem.se
0709-10 62 28

Marie_Holmerson_1913-2-270x270

Marie Holmerson
Reg. fastighetsmäklare
marie@historiskahem.se
0708-86 68 16

Katarina_Ljung_2255-2A-270x270

Katarina Ljung
VD / Reg. fastighetsmäklare
katarina@historiskahem.se
0768-86 68 76

Mattias_Lantto_1839-2-270x270

Mattias Lantto
Grundare, Reg. Fastighetsmäklare
mattias@historiskahem.se
0738-24 41 00

AdamS-270x270

Adam Smith
Reg. fastighetsmäklare
adam@historiskahem.se
0768-89 98 76

pontus-270x270

Pontus Hederstedt
Reg. fastighetsmäklare
pontus@historiskahem.se
070-861 89 25

Anna-KarinM-270x270

Anna-Karin Murén
Skribent
annakarin@historiskahem.se

GustavN-270x270

Gustav Bergström
Bebyggelseantikvarie
info@historiskahem.se

Louise_Bohlin_2179.tif-2-270x270

Louise Böhlin Garmark
Formgivning
louise@historiskahem.se
08-23 20 10

Jenny-270x270

Jenny Eriksson
Koordinator
jenny.eriksson@historiskahem.se
0723-86 68 46

CharlotteN-270x270

Charlotte Lindholm
Butiksansvarig
charlotte@historiskahem.se

EN KARRIÄR HOS OSS

Är du ovanligt trevlig och sympatisk? Är din ambition att dina kunder skall minnas och rekommendera dig vidare? Brinner du för vacker arkitektur? Då är du en given medarbetare hos oss! Vi vill inte bara rekrytera de bästa utan även dig som vill bli bäst. Hos oss kan du ständigt utvecklas. Vare sig du redan har en gedigen erfarenhet, studerande eller nyutexaminerad.

För ett konfidentiellt samtal, kontakta oss på tel 08-23 20 10 eller maila oss på karriar@historiskahem.se

Du HITTAR OSS HÄR

Historiska Hem har sitt kontor på på populära Katarina Bangata i SoFo. Ingen annan stadsdel i Stockholm kan uppvisa bebyggelse från så många olika tidsepoker som Södermalm. Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.

Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Från Stockholms centrum. Tag tunnelbanan mot Farsta Strand, hållplats Medborgarplatsen. Om du kommer med bil är det närmast att parkera i Åsögaraget, Blekingegatan 55,

Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.

ADRESS

Katarina Bangata 48
116 39 Stockholm

TELEFON

08-23 20 10

E-MAIL

Besök vår butik

Välkommen till vår butik! Här finner du utvalda designklassiker, unika inredningsdetaljer och nya produkter i små upplagor. Öppet torsdag-fredag 12-18, lördag 11-16. Södermannagatan 35.

Läs mer om butiken här