VI PÅ KONTORET

Mäklare historiska hem

Anna Cardell
Reg. fastighetsmäklare
anna@historiskahem.se
076-611 22 75

Mäklare historiska hem

Victoria Dexback
Reg. fastighetsmäklare
victoria@historiskahem.se
070-556 10 49

Mäklare historiska hem

Markus Elias
Affärsutveckling och
Reg. fastighetsmäklare
markus@historiskahem.se
070-881 85 46‬

Henriette_historiskaHem

Henriette Gerson
Reg. fastighetsmäklare
henriette@historiskahem.se
076-816 90 02

pontus-270x270

Pontus Hederstedt
Reg. fastighetsmäklare
pontus@historiskahem.se
070-861 89 25

Mäklare historiska hem

Robert Heidenfors
Reg. fastighetsmäklare
robert@historiskahem.se
070-491 60 01

Mäklare historiska hem

Sophia Heurlin
Reg. fastighetsmäklare
sophia@historiskahem.se
070-285 90 75

Marie_Holmerson_1913-2-270x270

Marie Holmerson
Reg. fastighetsmäklare
marie@historiskahem.se
0708-86 68 16

Mäklare historiska hem

Per Johansson
Reg. fastighetsmäklare
per@historiskahem.se
0709-60 61 29

Mäklare historiska hem

Caroline Klasson
Reg. fastighetsmäklare
caroline@historiskahem.se
0708-81 85 05

Mattias_Lantto_1839-2-270x270

Mattias Lantto
Grundare, Reg. fastighetsmäklare
mattias@historiskahem.se
0738-24 41 00

Katarina_Ljung_2255-2A-270x270

Katarina Ljung
VD / Reg. fastighetsmäklare
katarina@historiskahem.se
0768-86 68 76

BjornS-270x270

Björn Schumacher
Reg. fastighetsmäklare, jur kand, civilekonom
bjorn@historiskahem.se
0723-733 555

AdamS-270x270

Adam Smith
Reg. fastighetsmäklare
adam@historiskahem.se
0768-89 98 76

CharlottePellas_historiskaHem

Charlotte Pellas
Reg. fastighetsmäklare
charlotte.pellas
@historiskahem.se
070-718 63 95

Mattias_Holm_1807-2-270x270

Mattias Öhman
Reg. fastighetsmäklare
mattias.ohman
@historiskahem.se
0709-10 62 28

Anna-KarinM-270x270

Anna-Karin Murén
Skribent
annakarin
@historiskahem.se

CharlotteN-270x270

Charlotte Lindholm
Inredare
charlotte@historiskahem.se

GustavN-270x270

Gustav Bergström
Bebyggelseantikvarie
info@historiskahem.se

Louise_Bohlin_2179.tif-2-270x270

Louise Böhlin Pihlsgård
Formgivning
louise@historiskahem.se
08-23 20 10

Jenny-270x270

Jenny Eriksson
Koordinator
jenny.eriksson
@historiskahem.se

0723-86 68 46

HUVUDKONTOR

Historiska Hem har sitt huvudkontor på populära Katarina Bangata i SoFo. Ingen annan stadsdel i Stockholm kan uppvisa bebyggelse från så många olika tidsepoker som Södermalm. Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.

HH_map2

Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Från Stockholms centrum. Tag tunnelbanan mot Farsta Strand, hållplats Medborgarplatsen. Om du kommer med bil är det närmast att parkera i Åsögaraget, Blekingegatan 55,

Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.

ADRESS

Katarina Bangata 48
116 39 Stockholm

TELEFON

08-23 20 10

E-MAIL

Östermalms & Vasastanskontoret

Välkommen att besöka och kontakta  oss på vårt nya Östermalms & Vasastanskontor redan idag.

HH_map3

Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss.  Tag tunnelbanan till Östermalmstorg.  Om du kommer med bil finns flera parkeringar i området.

Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.

ADRESS

Grev Turegatan 13 B
114 46 Stockholm

TELEFON

08-23 20 10

E-MAIL

EN KARRIÄR HOS OSS

Är du ovanligt trevlig och sympatisk? Är din ambition att dina kunder skall minnas och rekommendera dig vidare? Brinner du för vacker arkitektur? Då är du en given medarbetare hos oss! Vi vill inte bara rekrytera de bästa utan även dig som vill bli bäst. Hos oss kan du ständigt utvecklas. Vare sig du redan har en gedigen erfarenhet, studerande eller nyutexaminerad.

För ett konfidentiellt samtal, kontakta oss på tel 08-23 20 10 eller maila oss på karriar@historiskahem.se