Kontakt - Historiska Hem
Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.
Mäklare, fastigheter, inredning, bostäder, köpa bostad, köpa lägenhet, bostadsrätt, hus, stockholm, lägenhet, värdering, kontakt, sälja, sälja lägenhet,
271
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-271,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.1,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

VI SOM ARBETAR HÄR

jenny_strandberg_2049-2

Jenny Strandberg
Reg. fastighetsmäklare
jenny@historiskahem.se
0768-89 98 76

mattias holm

Mattias Holm
Reg. Fastighetsmäklare
Mattias.holm@historiskahem.se
070-91 06 228

marie holmerson

Marie Holmerson
Reg. Fastighetsmäklare
Marie@historiskahem.se
070-88 66 816

katarina ljung

Katarina Ljung
VD / Reg. fastighetsmäklare
katarina@historiskahem.se
0768-86 68 76

Mattias Lantto

Mattias Lantto
Grundare, Reg. fastighetsmäklare
mattias@historiskahem.se
0738 24 41 00

angelica jonsson

Angelica Jonsson
Koordinator
angelica@historiskahem.se
08-23 20 10

louise böhlin

Louise Böhlin Garmark
Grafisk form
Louise@historiskahem.se

DU HITTAR OSS HÄR

Historiska Hem har sitt kontor på på populära Katarina Bangata i SoFo. Ingen annan stadsdel i Stockholm kan uppvisa bebyggelse från så många olika tidsepoker som Södermalm. Välkommen att besöka och kontakta oss redan idag.

ADRESS

Katarina Bangata 48
116 39 Stockholm

TELEFON

08-23 20 10

E-MAIL

Du kommer enkelt till vårt kontor med både tunnelbanan och buss. Från Stockholms centrum. Tag tunnelbanan mot Farsta Strand, hållplats Medborgarplatsen. Om du kommer med bil är det närmast att parkera i Åsögaraget, Blekingegatan 55,

 

Vi förmedlar enbart bostäder i fastigheter uppförda innan 1965. Med arkitektur vi älskar och behärskar. Bostäder som inspirerar oss och som vi gärna inspirerar andra med. Det betyder inte att de måste vara de lyxigaste våningarna på de ”bästa” adresserna. Men det innebär ofta att bostäderna är charmiga, mysiga och ibland pampiga. Hem med själ och känsla.